Hjem Aktuelt Pressemelding – Studio Direkte i kveld!

Pressemelding – Studio Direkte i kveld!

2 min lest
0
0
98

Studio Direkte med Jesusnett fredag 25.august 2017
Tema: Tro og fellesskap

NB! Jesusnett har startet med sendinger på fredager.

Sendingen i kveld vil inneholde nye elementer som “Barnesnakk”, Gjenbruks- og mattips. Foruten dagens påstand, som vil handle om svar på spørsmål som folk ofte lurer på om kristen tro. Dere vil også etter hvert lære nye programledere å kjenne!

Første sending vil handle om Tro og fellesskap.

Vi er alle avhengige av fellesskap på ulike måter. Fellesskap er noe Gud har innstiftet og gitt oss som en god gave. Menighet er et unikt fellesskap med Jesus i sentrum og som hode. Vi skal høre om menighetens tilblivelse, utvikling og hva menighet er i dag.

Hvordan skal en menighet være og hva er grunnen til at menigheter eksisterer? Hvorfor er det viktig å ha et kristen felleskap? Hvordan kan vi ta imot nye i menigheten vår? Hvorfor er det godt for en student å ha en menighetsfamilie? Er noen av spørsmålene vi skal ta for oss. Enten du er med i et kristent fellesskap eller ikke, så bli med oss i Jesusnett på Studio Direkte.

Vi er på lufta fra kl. 20-22 fredag 25. august og trenger bønn. Tenk for en mulighet vi har fått til å gi kunnskap om Jesus gjennom tv! 

Hilsen Mary Anette og Helge Skaaheim

Jesusnett eier og drifter dette nettstedet. Vi har også forskjellige TV-program som sendes på Visjon Norge. Se omtale og tidspunkt for våre TV-programmer ved å klikke deg inn fra forsiden. Jesusnett er tilsluttet Normisjon. Vi har forpliktet oss på Bibelen og de lutherske kirkers bekjennelsesskrifter.

 • img_0566

  Domssøndag/Kristi kongedag

  Matteus 25,31-46 Men når Menneskesønnen kommer i sin herlighet, og alle englene med ham, d…
 • vann1

  24. Søndag i treenighetstiden

  Matteus 18,1-6 og 10-14 Nettopp da kom disiplene og spurte Jesus: «Hvem er den største i h…
 • loppebord

  Bruktmarked/Loppemarked

  Bruktmarked/Loppemarked Velkommen til Bruktmarked/Loppemarked i andre etasje, Bussedalen 1…
Last flere relaterte artikkler
Last flere av Jesusnett
Last flere inn Aktuelt

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Se også

Domssøndag/Kristi kongedag

Matteus 25,31-46 Men når Menneskesønnen kommer i sin herlighet, og alle englene med ham, d…