Hjem Aktuelt Pressemelding – Studio Direkte i kveld!

Pressemelding – Studio Direkte i kveld!

2 min lest
0
0
118

Studio Direkte med Jesusnett fredag 25.august 2017
Tema: Tro og fellesskap

NB! Jesusnett har startet med sendinger på fredager.

Sendingen i kveld vil inneholde nye elementer som “Barnesnakk”, Gjenbruks- og mattips. Foruten dagens påstand, som vil handle om svar på spørsmål som folk ofte lurer på om kristen tro. Dere vil også etter hvert lære nye programledere å kjenne!

Første sending vil handle om Tro og fellesskap.

Vi er alle avhengige av fellesskap på ulike måter. Fellesskap er noe Gud har innstiftet og gitt oss som en god gave. Menighet er et unikt fellesskap med Jesus i sentrum og som hode. Vi skal høre om menighetens tilblivelse, utvikling og hva menighet er i dag.

Hvordan skal en menighet være og hva er grunnen til at menigheter eksisterer? Hvorfor er det viktig å ha et kristen felleskap? Hvordan kan vi ta imot nye i menigheten vår? Hvorfor er det godt for en student å ha en menighetsfamilie? Er noen av spørsmålene vi skal ta for oss. Enten du er med i et kristent fellesskap eller ikke, så bli med oss i Jesusnett på Studio Direkte.

Vi er på lufta fra kl. 20-22 fredag 25. august og trenger bønn. Tenk for en mulighet vi har fått til å gi kunnskap om Jesus gjennom tv! 

Hilsen Mary Anette og Helge Skaaheim

Jesusnett eier og drifter dette nettstedet. Vi har også forskjellige TV-program som sendes på Visjon Norge. Se omtale og tidspunkt for våre TV-programmer ved å klikke deg inn fra forsiden. Jesusnett er tilsluttet Normisjon. Vi har forpliktet oss på Bibelen og de lutherske kirkers bekjennelsesskrifter.

 • photo-02-07-2015-00-51-34

  2. søndag i fastetiden.

  1 Mos 3,8-15 Da hørte de lyden av Herren Gud som vandret omkring i hagen i den svale kveld…
 • be-deg-igjennom-fasten

  «Be deg igjennom Fasten» – Uke 2

  «Hva betyr bønn?» – Betraktning av Kristina Uttgård Har du noen gang opp…
 • mann-ber1

  Kan jeg bli gud?

  Kan jeg bli gud? Jeg føler meg ofte guddommelig når jeg står opp. Eneste jeg drikker er he…
Last flere relaterte artikkler
Last flere av Jesusnett
Last flere inn Aktuelt

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Se også

2. søndag i fastetiden.

1 Mos 3,8-15 Da hørte de lyden av Herren Gud som vandret omkring i hagen i den svale kveld…